Közel 30 millió lejre pályázott sikerrel Sepsiszentgyörgy Önkormányzata: az Európai Regionális Fejlesztési Alaptól nyert összegből sportpályákat és óvodákat, bölcsődét építenek, felújítják a Berde Áron Szakképző Líceumot, és az Állomás negyedi tavat, illetve környékét is rendbe teszik. A fejlesztésekre szánt uniós pénzek most az eddiginél is fontosabbak, hiszen a koronavírus-járvány gazdasági visszaesést is okoz.
A Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság március 22-én, vasárnap karantént rendelt el a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház Szülészet-Nőgyógyászat Osztályán, az Újszülött Osztályon és a szülőszobában.
Este 10 és reggel 6 óra között korlátozzák a kijárást az országban, napközben csupán indokolt esetben javasolják elhagyni az otthonokat, felfüggesztik a bevásárlóközpontokban működő üzletek tevékenységét, kivéve az élelmiszerboltokét és a gyógyszertárakét - szombat este többek között ezeket a szigorító intézkedéseket jelentette be a belügyminiszter.
Meghosszabbítják az épület-, terület- és szállítóeszközök utáni adók és illetékek kifizetésének határidejét március 31-ről június 30-ra.
Alapélelmiszereket és higiéniai termékeket tartalmazó csomagokat lehet igényelni
Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa 2009-től minden évben meghirdeti a sport-, kulturális- és ifjúsági támogatásokra vonatkozó pályázati kiírásait, idén 120-an pályáztak kulturális tevékenységek megszervezésére, melyből 84-et kapnak támogatást.
Folytatják a felújítási munkálatokat a Kós Károly utca harmadik szakaszán. A munkálatok utolsó szakaszában a Kós Károly utca és a Jókai Mór utca közötti útkereszteződés kerül lezárásra.
Sepsiszentgyörgy Önkormányzata különböző szigorító intézkedéseket vezetett be a koronavírus terjedésének megelőzése érdekében, köztük a lakónegyedi parkolók bérbeadására vonatkozó licitek felfüggesztését is. Az intézkedések mindaddig érvényben lesznek, amíg a járványveszély tart.


